Rozhovor Magora s Brikciusem v hospodě U Lojzy

Rozhovor Magora s Brikciusem o mystifkacích a happeninzích vydal v červenci 1979 v Londýně Index on Censorship v časopise Spectrum 2. Časopis se zabývá otázkami svobody projevu a tisku na celém světe a vydává práce autorů postižených cenzurou ve vlastní zemi.

"Tento rozhovor byl připraven ke zveřejnění - spolu s úvodním slovem o E. B. - v červenci 1973, ale 30. července nás oba, Brikciuse i mě, zavřeli na osm a deset měsíců. Když jsem ho připravil k zveřejnění podruhé v březnu 1976, zavřeli mě na osmnáct měsíců. Tak a teď jsem ho přichystal k publikování potřetí; pevně doufám, že na řadě je Evžen ..."
říjen 1977, Magor

"Ti, kdo znali Eugena Brikciuse v době jeho veřejných vystoupení, si snad myslí, že odešel ze scény. Opak je pravdou: život mu s jeho konáním srostl tak dokonale, že již nemá zapotřebí odlišovat svoje myšlení a gesta privátní od filosofických či uměleckých. Konsekventnost přístupu ho dovedla ke šťastné syntéze, která je dopřána jenom málokterým: dovedla ho do stavu, kdy se může se vší důsledností a vážností /i kdyby jejich podkladem byla jen mystifikace/ věnovat čistému ne-tvoření."
červenec 1973, Magor

 

 

 Výstavy


  Publikace


  Filmy

  1
  Podrobné vyhledávání

  Podrobné vyhledávání a filtrace

  Datum vzniku
  Loading...

  Načítá se velký objem umění, prosím o chvíli strpení.

  Loading...
  Loading...